Program

Juriul  Festivalului Naţional de Creaţie şi Interpretare MAMAIA COPIILOR, ediţia 2018

Adrian Iorgulescu, Preşedintele juriului, compozitor, Preşedinte al UCMR / UCMR-ADA
Horia Moculescu, compozitor
Mircea Drăgan, compozitor
George Natsis, compozitor
Viorel Gavrilă, compozitor
Nico, solistă pop
Paula Seling, solistă pop
Dan Manoliu, Director department Producţie artistică, Societatea Română de Televiziune
Bogdan Dragomir, realizator Societatea Română de Radio

TRUPA DINAMIC – Ilustratii coregrafice in festival
Palatul National al Copiilor din Bucuresti
Coregraf: Paula Mitru

SUNETUL MUZICII
CORUL FESTIVALULUI
Dirijor: Cristina Manoliu – Savulescu

MARŢI, 10 IULIE 2018

Concurs interpretare Grupa I de vârstă (4-6 ani)

CHIRCĂ REZAN-ANGELA din Vaslui
CHIRIAC SABRINA-ELEONORA din Iaşi
COCOŞ IRINA-MARIA din Constanţa
CONDILĂ ROBERT-MARIUS din Bucureşti
DINU SOPHIA-ELENA din Bucureşti
GĂVRUŢA-GAVRAŞ CEZARA-TEODORA din Oradea
MASLICOV ECATERINA din Piatra Neamţ
MOROŞANU EMMA-GABRIELA din Braşov
PÎNZARU DIANA-ANDREEA din Vaslui
POPA MIRIAM-LEIA din Vaslui
ŞANDRIC SARAH-ŞTEFANIA din Bucureşti
SCRIPCARIU-SAV CLARA-ELENA din Târgovişte
STANCIU ANASTASIA din Bârlad

MARŢI, 10 IULIE 2018

Concurs interpretare Grupa  a III-a de vârstă (10-12 ani)

ANGHEL DARIA-ANTONIA din Târgu Jiu
BĂIAŞU RIANA din Râmnicu Vâlcea
BLEOJU AMALIA-MARIA din Bârlad
CONDILĂ IULIA-ŞTEFANIA din Bucureşti
COSMA MATEEA-IOANA din Bacău
CRIŞAN PATRICIA-MELANIA din Cluj Napoca
FLORESCU ALEXIA din Baia Mare
GHERGANU EMMA-IONA din Bacău
IONESCU IULIA-BIANCA din Slobozia
LEU CATINCA-MARIA din Călăraşi
MAGDAS BRIANA-ANDREEA din Oradea
MAZILU ANDA-ELENA din Roman, NT
MOISE NATALIA-ELENA din Berceni, IF
NICULESCU MARIO din Târgu Jiu
POPA RĂZVAN din Bârlad
POP-IORGU LUCA-ADRIAN din Petreşti, IF
SABĂU CARLA-LARISA din Zalău
SCOROPAN ILARIA-MARIA din Baia Mare
ŞOANĂ NICOLAE-CRISTIAN din Bucureşti
SUSANU MAYA-ALESSIA din Iaşi
TUFĂ ANGEL-SEBASTIAN din Slobozia

MIERCURI, 11 IULIE 2018

Concurs interpretare Grupa  a II-a de vârstă (7-9 ani)

ANICĂI-IFRIM MIRUNA-TEODORA din Panciu, VN
ARICIU ALEXIA-MIHAELA din Ploieşti
CIOBANU ANA-MARIA-ŞTEFANIA din Tutova, VS
CODREANU DIANA-TEODORA din Bucureşti
DANCA ANA-GIULIA din Roman, NT
DECU RAZVAN-TUDOR, din Valu lui Traian, CT
GHEORGHIU ANGELA din Bucureşti
HAIDĂU GIULIA-ELENA din Iaşi
MANOLACHE NINA-ELENA din Bacău
MASTACAN LUCA-BOGDAN din Bârlad
MAXIM LAVINIA-GABRIELA din Dancu, IS
MOCANU ELENA-SORINA din Vaslui
NEAGU VERONICA-GABRIELA din Călăraşi
NOUR ANDRA din Ploieşti
ŞOANĂ MIHAELA-BIANCA din Bucureşti
ŞOROAGĂ ANDREEA-MARIA din Miroslava, IS
TUDORAN LAURA-FLORENTINA din Călăraşi

MIERCURI, 11 IULIE şi JOI, 12 IULIE 2018

Concurs interpretare Grupa  a IV-a de vârstă (13-15 ani)

BĂDĂRĂU ANDRADA-GABRIELA din Roman, NT
BERECHET ANDREEA-MARA din Constanţa
COZMA ELENA-YARINA din Târgu Neamţ
COZMA ROXANA–IOANA din Eforie Nord, CT
CRĂCIUN JACQUELINE-ALESSIA din Craiova
DANCI TEODOR din Constanţa
DOANĂ ANA-MARIA-CHRISTIANA din Craiova
DUMITRU CLAUDIA-IOANA din Constanţa
FLOREA LUANA din Constanţa
FRĂŢILA CRISTINA din Amara, IL
GHIUZAN ROXANA-ANA-MARIA din Tămăşeni, NT
IOAN RAREŞ-ANDREI din Buzău
JURCĂ AMELIA-NICOLETA din Băneasca, CT
LIGOTCHI DELIA din Iaşi
LUPOAE ALEXANDRA-MARIA din Galaţi
OLENIC DENISA-MARIA din Braşov
PELTEA DARIA-NICOLETA din Medgidia, CT
PENGHIŞ DIANA-COSMINA din Buciumeni, GL
POPA MARIA-ROBERTA din Râmnicu Vâlcea
PREDA ALEXANDRA din Buftea, IF
SIMION DENISA din BÂRLAD
TUDORACHE CĂTĂLINA-IONELA din Călăraşi
TURTICĂ LORENA din Bârlad

JOI, 12 IULIE 2018

Concurs interpretare Grupa a V-a de vârstă (16-17 ani)

BERECHET IOANA-LUCIA din Constanţa
GHERMAN ALEXANDRA-PAULA din Cluj Napoca
GRIGORAŞ DARIA-ALEXIA din Iaşi
PÎSLARU BIANCA din Bucureşti
SĂNDULESCU MARIA-MĂDĂLINA din Bucureşti
TELETIN ANDREEA-OTILIA din Crasna, VS
ŢOLEA ANDREI-PAUL din Bucureşti
ZAMOSTEANU CRISTIAN-EDUARD din Bucureşti

JOI, 12 IULIE 2018

Secţiunea SHOW

FATA MAMEI ŞI A TATEI, Profesor coordonator: Claudia Vasilache (Bacău)
Grupul STELUŢE DUNĂRENE – “La şezătoare”, Profesor coordonator: Liliana Toader (Brăila)
Grupul FANTEZIA – “Alb si negru”, Profesor coordonator: Mirela Daday (Bucureşti)
Grupul MOLDOVENCELE – “Vina mea”, Profesor coordonator: Dragoş Gheorghiu (Bârlad)
Grupul BIMBAM – “Dor de România”, Profesor coordonator: Cristina Chiş (Bucureşti)

VINERI, 13 IULIE 2018

Concurs  Creaţie – Preşcolari

BEBELUŞII BERZEI (Marcel Iorga / George Popovici / Carina-Sofia Dăneţiu)
ÎNCEP DE AZI! (Cristian Alivej / Viorela Filip / Alessia-Ariana Titişan)
PISICUŢA RĂSFĂŢATĂ (Viorel Covaci / Viorel Covaci / Sarah Ştefania Şandric)
PRIETENA CĂŢELUŞILOR (Felicia Niţa / George Popovici / Anastasia Stanciu)
PRINŢESA DIN VIS (Adrian Ordean / Adrian Ordean / Ilinca Niţă)
VIAŢA-I FRUMOASĂ (Ivan Caragia / Daniela Doroftei / Alexandra Popescu)
TE VREAU LÂNGĂ MINE (Dumitru Dumitrache / Adrian Vişan / Rebeca Elena Ailincăi)

Vineri, 13 IULIE

Concurs Creaţie – Adolescenţi

DOAR CÂND TE VĂD (Marcel Iorga / Marcel Iorga / Diana-Cosmina Penghiş)
MAREA IUBIRE (Ovidiu Jacobsen / Ovidiu Jacobsen / Roxana-Ioana Cozma)
PARIU CU FOCUL (Claudiu Bulete / Claudiu Bulete / Sabina-Bianca Crăescu)
PE UMERI ARIPI AM (Viorela Filip / Viorela Filip / Ana-Francesca-Kristin Trofin)
UN FIR DE NU MĂ UITA (Nicolae Caragia / Daniela Doroftei / Maria-Sabina Voicu şi Maria-Elisabeta Ghiţă)
ZBORI, INIMA MEA (Teodora Gaitanovici / Teodora Gaitanovici / Rareş-Andrei Ioan)

VINERI, 13 IULIE 2018

Concurs Creaţie – Şcolari

ALICE ÎN ŢARA MINUNILOR (Maria-Antonia Alexandru / Mihai Alexandru / Sara-Maria Comişan)
BALADA URSITOARELOR (Marcel Iorga / Marcel Iorga / Giulia Haidău)
CÂND DANSEZ (Ovidiu Jacobsen / Gabriel-Cristian Pascu / Angela Gheorgiu)
GRÂUŞOR, MĂI GRÂUŞOR (Viorela Filip / Viorela Filip / Maria Condoiu)
O RAZĂ DE SOARE (Nicolae Caragia / Daniela Doroftei / Luca Pop-Iorgu)
PARDON, DIN GREŞEALĂ (Sergiu Rudichi / Marian Stere / Ioana Popovici)
SCENA ESTE CASA MEA (Felicia Niţă / Felicia Niţă / Răzvan Popa)
ŞTIU CUM BATE INIMA TA (Eduard CÎRCOTĂ / ADRIAN CÂMPUREAN / IASMIN PENA)

VINERI, 13 IULIE 2018

Concurs Creaţie – Tineret

DACĂ AŞ PUTEA (Adrian Odrean / Adrian Ordean / Natalia-Elena Moise)
IMI PLACE (Marcel Iorga / Marcel Iorga / Denisa Snagoveanu)
NU MAI VREAU (Dragoş Gheorghiu / Alin Gheorghişan / Denisa Simion)
NU POT UITA (Sergiu Rudichi / Sergiu Rudichi / Andrada Bădărău)
ŞI DACĂ AZI ZÂMBESC (Dan Dimitriu / Alin Gheorghişan / Theodor-Octavian Andrei)