2009

 

201420132012201120102009200820072006

 

Ultima actualizare:

10 Oct 2014 ora 22:12

 

 

 

FESTIVALUL NAŢIONAL

DE CREAŢIE ŞI INTERPRETARE

„MAMAIA COPIILOR”

Ediţia a XIII-a, 2013

 

 

P A L M A R E S

 

Melodia “SAM-BA-E”

Muzica: Mihai Alexandru                                    Versuri: Mihai Alexandru

Interprete: Ana Stănciulescu şi Ioana-Teodora Ciorgodă

 

 

 

 

 

 

BĂCILĂ ILINCA-MARIA din Cluj-Napoca

 

 

 

 

 

 

VOCES din Galaţi


 

 

 

PREMIILE SECŢIUNII DE CREAŢIE – preşcolari:

           

PREMIUL  I, acordat de Primăria municipiului Constanţa:

Melodia “SCUFIŢA LA MALL”

Muzică şi versuri: Gabriel Băruţă                         

Interpretă: Sonia Cătinean

 


PREMIUL II, acordat de Asociaţia pentru Drepturile Producătorilor de Fonograme din România:

Melodia “ROCK”

Muzică şi versuri: Dan Pavelescu

Interpretă: Daria-Maria Rotaru

 


 

PREMIUL III, acordat de Ministerul Culturii:

Melodia “PĂPUŞA ROCK”

Muzică şi versuri: Claudiu Bulete

Interpretă: Iulia-Ştefania Condilă

 


 

PREMIUL  SPECIAL, acordat de Radio România Regional:

Melodia “CIP-CIRIP”

Muzica: Cristina Manoliu-Săvulescu                                      Versuri: George Popovici


Interprete: Natalia Moise şi Ilinca Dinu

 

 

 

 

PREMIILE SECŢIUNII DE CREAŢIE – şcolari:

           

PREMIUL  I, acordat de Primăria municipiului Constanţa:

Melodia “FETELOR”

Muzica: Adrian Ordean                                      Versuri: George Popovici

Interprete: Denisa Snagoveanu, Teodora Popescu şi Andreea Eftimie

 

 

 

 

 

 

PREMIUL  II, acordat de Asociaţia Culturală “Mamaia Copiilor”:

Melodia “O ÎNTÂMPLARE CU O FLOARE”

Muzică şi versuri: Sergiu Rudichi

Interpretă: Alexandra Ungureanu

 

 

 

 

 

PREMIUL  III, acordat de Ministerul Culturii:

Melodia “VREAU SĂ RĂMÂN COPIL”

Muzica: Nicolae Caragia                                      Versuri: Daniela Doroftei

Interpretă: Andra-Elena Mihalache

 

 

 

 

 

 

PREMIILE SECŢIUNII DE CREAŢIE – adolescenţi:

           

PREMIUL  I, acordat de Primăria municipiului Constanţa:

Melodia “BUN RĂMAS”

Muzică şi versuri: Cristian Faur

Interpretă: Amalia-Ioana Popa

 


 

PREMIUL II, acordat de Histria Group International:

Melodia “COPII DE CRISTAL”

Muzica: Paul-Gabriel Turcu                                     Versuri: Lucia Bubulac

Interpreţi: Daria şi Raris Crişan

 


 

            PREMIUL III, acordat de Ministerul Culturii:

Melodia “POVEŞTI ADEVĂRATE”

Muzica: Dan Dimitriu                                     Versuri: George Popovici

Interpretă: Yasemin-Maria Koc


 

 

PREMIILE SECŢIUNII DE INTERPRETARE

 

GRUPA I (4 – 6 ani)

 

PREMIUL I, acordat de Primăria municipiului Constanţa:

ALDEA ANDREEA-LAVINIA din Piatra Neamţ


PREMIUL II, acordat de Ministerul Culturii:


ŞOBACHI GABRIEL din Botoşani

 

PREMIUL III, acordat de Ministerul Culturii:

ŞTEFAN MARIA-ECATERINA din Bucureşti


PREMIUL SPECIAL IN MEMORIAM GEORGE NAGHI:

DRENEA CRISTINA-MARIA din Buzău


 

 

 

 

 

 

GRUPA a II-a (7 – 9 ani)

 

PREMIUL I, acordat de Primăria municipiului Constanţa:

DIMONU DAVID din Bucureşti

 


PREMIUL II, acordat de Ministerul Culturii:

ISOPESCU ANA din Bucureşti


PREMIUL III, acordat de Ministerul Culturii:

IVAN ANA-MARIA-DARIA din Bucureşti


PREMIUL SPECIAL, acordat de Ziarul Cuget Liber

OUATU GERARD-DAMIAN din Piatra Neamţ

 


 

GRUPA a III-a (10 – 12 ani)

 

PREMIUL I, acordat de Primăria municipiului Constanţa:

ARNAOUT OMAR din Bucureşti

 


 

PREMIUL II, acordat de Ministerul Culturii:

MARZAVAN VANESSA-CHRISTINA din Bucureşti


PREMIUL III, acordat de Ministerul Culturii:

PÎRVU ALEX-ANDREI din Piteşti

 


PREMIUL SPECIAL, acordat de Opera Comică pentru Copii:

STĂNCIULESCU ANA din Măgurele, Ilfov

 


 

 

GRUPA a IV-a (13 – 15 ani)

 

PREMIUL I, acordat de Primăria municipiului Constanţa:


TEACĂ MIHAI din Făgăraş, Braşov

 

PREMIUL II, acordat de Spiros S.R.L. Galaţi:

CRISTEA ALEXANDRU-ANTONIUS din Oradea


 

PREMIUL III, acordat de Vanimar S.R.L. Constanţa:


CRIŞAN DARIA-CĂTĂLINA din Bucureşti

         

PREMIUL SPECIAL acordat de Radio România

CONSTANDIN IULIA-ANDREEA din Techirghiol, Constanţa

                                   


GRUPURI

PREMIUL I, acordat de Primăria municipiului Constanţa:

ROLI SONG din Bucureşti

 


PREMIUL II, acordat de Asociaţia „Mamaia Copiilor”:

TRIO ARTI’S din Cluj-Napoca


PREMIUL III, acordat de Ministerul Culturii:

SWEET K&D din Bucureşti

 

 


 

GRUPURI MARI

 

 

Premiul acordat de TVR

Grupul MELODY din Botoşani

 

 

 

PREMII SPECIALE:

PREMIILE SPECIALE IN MEMORIAM GEORGE NAGHI:

DINU ANDREEA-IULIANA din Buzău

D

 

MIC DIANA din Botoşani

M

 

IORGU LUCA-ADRIAN din Petreşti, Ilfov

I