2009

 

201420132012201120102009200820072006

 

Ultima actualizare:

10 Oct 2014 ora 22:12

 

 

FESTIVALUL NAŢIONAL

DE CREAŢIE ŞI INTERPRETARE

„MAMAIA COPIILOR”

Ediţia a XII-a, 2012

 

P A L M A R E S

Melodia “ARITMETICA”
Muzica: Jolt Kerestely                                    Versuri: George Popovici
Interpreţi: Brianna-Alexandra Stan, Rebecca-Antonia Nicolae, Maria Bojiţă şi Ilinca Dinu


GAVRIŞ MIRUNA-BRÎNDUŞA din Oradea

MELODY din Vaslui


PREMIILE SECŢIUNII DE CREAŢIE – preşcolari:

PREMIUL  I, acordat de Ministerul Culturii şi Patrimoniului Naţional:
Melodia “UN STILOU”
Muzică şi versuri: Corina-Angela Chiriac                         

Interpretă: Oana-Justiniana Răduc

PREMIUL II:
Melodia “CINEMA, CINEMA”
Muzica: Cristian Alivej                                      Versuri: Delia Grossu
Interpretă: Maria-Cristina Olteanu

PREMIUL III:
Melodia “ZURLI-ZBURLI”
Muzica: Virgil Popescu                                      Versuri: George Popovici

Interpretează: Dream Team

 

PREMIILE SECŢIUNII DE CREAŢIE – şcolari:

PREMIUL  I, acordat de Ministerul Culturii şi Patrimoniului Naţional:
Melodia “SCRISOARE CĂTRE DUMNEZEU”
Muzică şi versuri: Viorela Filip
Interpretă: Bianca-Mihaela Lixandru


PREMIUL  II:
Melodia “CHIRIŢELE”
Muzică şi versuri: Marcel Iorga
Interprete: Iuliana-Mihaela Agafiţei şi Maria-Cezara Cojocariu

 

PREMIUL  III:
Melodia “ŞTIU CE VREAU”
Muzica: Mihai Alexandru                                      Versuri: Cezar Cristea

Interpreţi: Ana Stănciulescu şi Mihai Neacşa

 

PREMIILE SECŢIUNII DE CREAŢIE – adolescenţi:

PREMIUL  I, acordat de Ministerul Culturii şi Patrimoniului Naţional:
Melodia “PENTRU EA, MUZICA”
Muzică şi versuri: Gabriel Băruţă

Interpret: Patrik-Laszlo Buzasi

                                        
PREMIUL II:
Melodia “NU MAI TRAGE, CUPIDON!”
Muzica: Virgil Popescu                                      Versuri: George Popovici

Interpretă: Miruna-Andreea Pînzaru

PREMIUL III
Melodia “CE AU TOATE FETELE ASTEA?”
Muzică şi versuri: Cătălin Dascălu                           Interpretă: Iasmina-Naila Saraj

 

PREMIILE SECŢIUNII DE INTERPRETARE

GRUPA I (4 – 6 ani)
PREMIUL I, acordat de Ministerul Culturii şi Patrimoniului Naţional:

HORGHIDAN ANASTASIA-IOANA din Piatra Neamţ

PREMIUL II, oferit de First Bike:
DRENEA CRISTINA-MARIA din Buzău


PREMIUL III, oferit de Aldis Călăraşi:
ROTARU DARIA-MARIA din Braşov


GRUPA a II-a (7 – 9 ani)
PREMIUL I, acordat de Ministerul Culturii şi Patrimoniului Naţional:
PÎRVU ALEX-ANDREI din Piteşti


PREMIUL II, oferit de First Bike:

ZAHARIA DIANA din Galaţi
PREMIUL III, oferit de Jurnalul de Călăraşi:

RUSU MARIA-RALUCA din Bucureşti

GRUPA a III-a (10 – 12 ani)
PREMIUL I, acordat de Ministerul Culturii şi Patrimoniului Naţional:
CERNAT MĂDĂLINA-MIHAELA din Băicoi, Prahova


PREMIUL II, oferit de First Bike:
PÂRVU DENISA-ANDREEA din Călăraşi


PREMIUL III, oferit de First Bike:
ARDELEAN IOANA-LARISA din Popeşti, Bihor


GRUPA a IV-a (13 – 15 ani)
PREMIUL I, acordat de Ministerul Culturii şi Patrimoniului Naţional:

HAIDĂU ALEXANDRA-DUMITRIANA din Iaşi

PREMIUL II, oferit de Opera Comică pentru Copii:

MANOLACHE THEODORA din Iaşi

PREMIUL III, oferit de Cuget Liber:

TOTOLICI AURORA-MĂDĂLINA din Galaţi

                                    GRUPURI MICI – 4 – 9 ani
PREMIUL I, acordat de Ministerul Culturii şi Patrimoniului Naţional:
DUET DOLLS din Bucureşti


PREMIUL II, oferit de Jurnalul de Călăraşi:
DUO ALEXIS din Piatra Neamţ


PREMIUL III, oferit de Jurnalul de Călăraşi:

SWEET K&D din Bucureşti
GRUPURI MICI – 10 – 15 ani
PREMIUL I:
VOCES din Galaţi


PREMIUL II:

ARPEGGIO din Buzău şi Mioveni


PREMIUL III:
DUO SONG din Constanţa şi Râmnicu Vâlcea

GRUPURI MARI         
PREMIUL I:

LITTLE STARS din Iaşi

PREMIUL II:

BIBLIOSONG din Vaslui
PREMIUL III:
ANDANTE din Bucureşti


PREMII SPECIALE:

PREMIILE SPECIALE RADIO ROMÂNIA:
               HORGHIDAN                                      BUZASI                                          MANOLACHE
         ANASTASIA-IOANA                         PATRIK-LASZLO                                   THEODORA

Premiul Radio România Junior -         Premiul Radio România Regional-           Premiul Radio România Cultural

 

PREMIUL SPECIAL oferit de Ideea Consulting International:

DIMONU DAVID din Bucureşti, grupa a II-a

PREMIILE SPECIALE  oferite de Aldis Călăraşi:
            
             ŞTEFAN MARIA-ECATERINA                        MANOLESCU BIANCA ANA-MARIA

                                          din Bucureşti, grupa I                                            din Mărăcineni, Buzău, grupa I

 

PREMIUL SPECIAL  oferit de Euroconcert:
GEORGESCU ALEXANDRA din Buzău, grupa I

                       PREMIILE  SPECIALE  

            oferite de

            SOCIETATE  ROMANA  DE  TELEVIZIUNE   si  “SC ADLER CZECH A.S. USTI NAD LABEM ”:

            PARVU ALEX ANDREI
      MATEI NEACSA si ANA STANCIULESCU

    PREMIUL DE POPULARITATE  ( VOTUL TELESPECTATORILOR )
            oferit  de  SOCIETATE ROMANA DE TELEVIZIUNE:

                     ( VOTUL TELESPECTATORILOR )

      GRUPUL  “ANDANTE”

 

Rezultat Televot:

 

A. Ordinea de intrare:

  1. ALEXANDRA GEORGESCU
  2. MARIA GÎNJU
  3. DARIA MARIA ROTARU
  4. CRISTINA-MARIA DRENEA
  5. DIANA MOVILĂ
  6. BIANCA ANA-MARIA MANOLESCU
  7. ECATERINA-MARIA ŞTEFAN
  8. ELENA - ALEXANDRA PINTEA
  9. ANASTASIA-IOANA HORGHIDAN
  10. MIRUNA ILIESCU
  11. ALEXANDRA-MARINELA TODIRICĂ
  12. VOICU DAYANA-MIHAELA
  13. IOANA SUDITU
  14. DENISA STOICA
  15. AKDL
  16. BUMBUM
  17. DUO ALEXIS
  18. DOLLS
  19. SWEET K&D
  20. IOANA LARISA ARDELEAN
  21. RALUCA GABRIELA MUNTEANU
  22. VLAD ANDREI TANCU
  23. MADALINA CERNAT
  24. DENISA ANDREEA PARVU
  25. MARA CĂPTARU
  26. CARINA ELENA OLTEANU
  27. VANESA MARZAVAN
  28. PATRICIA CASANDRA - CIOBOTARU
  29. MIRUNA PÎNZARU
  30. BUZASI PATRIK-LASZLO
  31. ANA STĂNCIULESCU
  32. MIRUNA GAVRIȘ
  33. MIHAELA RAMONA RADU
  34. BEATRICE MARIA FLOREA
  35. DIANDRA MIHAELA BANCU

36. IZABELA ELENA CIUDIN

37. ALEX ANDREI PÎRVU

38. DAVID ANDREI BURLACU

39. LUANA MARIA PRODEA

40. CLAUDIA DENISA ŞERBAN

41. DIANA ZAHARIA

42. DARIA BAHRIM

43. RALUCA MARIA RUSU

44. DIANA IONIŢĂ

45. GEORGIANA ELENA COSTACHE

46. DAVID DIMONU

47. GEORGIANA SI ALEX

48. QUATRO

49. ARPEGGIO

50. VOCES

51. DUO SONG

52. MARIA TEODORA STOICA

53. THEODORA MARIA DIACONU

54. ALEXANDRU ANTONIUS CRISTEA

55. DENISA GABRIELA TROFIN

56. ANDREEA CRISTINA DRAGU

57. ANDREEA ROXANA MUREȘAN

58. TEODORA MANOLACHE

59. ECATERINA PETRUCA

60. EDWARD DINCĂ

61. IULIA ANDREEA CONSTANDIN

62. GABRIELA AMZARU

63. AURORA MĂDĂLINA TOTOLICI

64. SERGIU ANTONIU ROBAN

65. ALEXANDRA DUMITRIANA HAIDĂU

66. ALEGRIA

67. GRUPUL MELODY

68. LITTLE STARS

69. BIBLIOSONG

70. ANDANTE

 

B. Clasamentul:

Pozitie clasament Numar de concurs Voturi
1 70 465
2 35 283
3 12 159
4 37 154
5 69 140
6 67 130
7 6 126
8 48 108
9 22 106
10 19 98
11 32 98
12 68 93
13 16 87
14 66 86
15 45 82
16 31 80
17 26 79
18 27 77
19 59 74
20 11 73
21 23 73
22 24 73
23 20 63
24 47 59
25 10 58
26 49 57
27 34 56
28 7 54
29 50 53
30 38 52
31 21 47
32 30 45
33 13 41
34 54 41
35 5 41
36 44 40
37 14 40
38 15 38
39 9 36
40 40 35
41 33 35
42 3 35
43 29 35
44 25 34
45 28 30
46 36 30
47 46 29
48 18 27
49 41 25
50 62 24
51 53 24
52 65 24
53 58 23
54 1 23
55 52 20
56 17 20
57 39 17
58 43 16
59 2 16
60 42 14
61 55 14
62 60 12
63 56 10
64 8 10
65 51 10
66 4 10
67 57 9
68 64 7
69 63 6
70 61 4
Total voturi 4193