2009

 

201420132012201120102009200820072006

 

Ultima actualizare:

10 Oct 2014 ora 22:12

 

  1

FESTIVALUL NAŢIONAL

DE CREAŢIE ŞI INTERPRETARE

   
   

"MAMAIA COPIILOR"

   

 

TROFEUL "AUREL MANOLACHE"

AL EDIŢIEI a XI-a “MAMAIA COPIILOR" la Secţiunea de Creaţie:

 

Melodia “HELLO, IUBIRE”

Muzica: Cristina Manoliu – Săvulescu

Versuri: George Popovici

    

Interprete: Cristina Constantin, Eliza Bocioacă, Andreea Dumitru, Cora-Paula Văcaru şi Andreea-Gabriela Copae

 

 

TROFEUL "AUREL MANOLACHE"

la Secţiunea de Interpretare:

 

 

ANA-TEODORA GĂITANOVICI din Buzău

 

 

 

TROFEUL "TOMIS"

la Secţiunea de Interpretare - grupuri mici:

 

 

 

AK D.L. din Bucureşti

 

 

 

TROFEUL "TOMIS"

la Secţiunea de Interpretare - grupuri mari:

 

 

 

VIVOX din Ploieşti

 

 

 

 

 

PREMIILE SECŢIUNII DE CREAŢIE – copii mici:

           

PREMIUL  I:

Melodia “CIOCĂNITOAREA”

Muzică şi versuri: Marcel Iorga                           Interpretă: Anastasia Horghidan

               

 

 

PREMIUL II:

Melodia “UN MINUT ARTISTE”

Muzica: Cristian Alivej                                      Versuri: Cristina Chiş


Interprete: Ana-Maria-Daria Ivan şi Maria-Cristina Olteanu

 

PREMIUL III,ex-aequo:

Melodia “CEL MAI TÂNĂR ROCK”

Muzica: Jolt Kerestely                                      Versuri: George Popovici


Interprete: Brianna Stan şi Gabriela Stoian

 

Melodia “CONCERTUL STRĂZII”


Muzică şi versuri: Viorel Covaci                             Interpretă: Ana Isopescu

 

PREMIILE SECŢIUNII DE CREAŢIE – copii şcolari:

 

           

PREMIUL  I:

Melodia “HORA MEA”

Muzica: Horia Moculescu                                      Versuri: Daniela Tudose


Interpretă: Ana Stănciulescu

 

PREMIUL  II:

Melodia “GLASUL VIORII”

Muzica: Marcel Iorga                                      Versuri: Doina Chirilă

Interpretă: Isidora Mângâţă


 

PREMIUL  III:

Melodia “SECRETUL MEU SUBLIM”


Muzică şi versuri: Robert Costin                           Interpreţi: Edward Dincă şi Miruna Pînzaru

 

 

PREMIILE SECŢIUNII DE CREAŢIE – adolescenti: 

 

           

PREMIUL  I:

 Melodia “SE ÎNVÂRTE ROATA”


Muzică şi versuri: Viorela Filip                           Interpretă: Alexandra Şipoş

 

 

PREMIUL II:

Melodia “ATÂT CÂT TE IUBESC”

Muzica: Dan Dimitriu                                      Versuri: MD & Bernice


Interpretă: Bernice Chitiul

 

 

           

 

PREMIUL III,ex-aequo:

Melodia “CÂT ÎMI LIPSEŞTI”

Muzica: Mihai Alexandru                                      Versuri: Cezar Cristea


Interpretă: Ruxandra Tomulesei

 

 

Melodia “MAREA CÂNTĂ CU NOI”


Muzică şi versuri: Cătălin Dascălu                           Interpretă: Adina Iasmin-Chiş

 

 

 

 PREMIILE SECŢIUNII DE INTERPRETARE:

 

GRUPA I (4 – 6 ani)

 

PREMIUL I:

 

 

SAVA ALEXIA-IOANA din Piatra Neamţ

 

 

 

 

PREMIUL II:

 

 

HORGHIDAN ANASTASIA-IOANA din Piatra Neamţ

 

 

 

 

PREMIUL III:

 

 

DIMONU DAVID din Bucureşti

 

 

 

GRUPA a II-a (7 – 9 ani)

 

PREMIUL I, ex-aequo:

 

 

PÎNZARU MIRUNA-ANDREEA din Bucureşti

 

 

 

 

 

 

LIXANDRU BIANCA-MIHAELA din Bucureşti

 

 

 

PREMIUL II:

 

 

ZAHARIA DIANA din Galaţi

 

 

 

 

PREMIUL III, ex-aequo:

 

 

DRAGU NICOLA-IULIANA din Constanţa

 

 

 

 

 

 

COSTACHE GEORGIANA din Piteşti

 

 

 

 

GRUPA a III-a (10 – 12 ani)

 

PREMIUL I:

 

 

POPISTAŞU ANASTASIA-ALINA din Botoşani

 

 

PREMIUL II:

 

 

CRISTEA ALEXANDRU-ANTONIUS din Oradea

 

 

 

 

PREMIUL III:

 

 

 

CERNAT MĂDĂLINA-MIHAELA din Băicoi, Prahova

 

 

 

 

GRUPA a IV-a (13 – 15 ani)

 

PREMIUL I:

 

 

 

ŞERBAN ANDREI-BOGDAN din Bucureşti

 

 

 

 

PREMIUL II:

 

 

 

BĂDULESCU ION-MOISE din Mioveni, Argeş

 

 

 

 

PREMIUL III:

 

 

 

PAŞA VALERIA din Bălţi, Republica Moldova

         

                                   

 

 

 

 

GRUPA a V-a (16 – 18 ani)

 

PREMIUL I:

 

 

RADU OANA-DIANA din Craiova

 

 

 

 

PREMIUL II:

 

 

 

CHITIUL ANDRA-BERNICE din Bistriţa

 

 

 

PREMIUL III:

 

 

 

GHERGHINA IOANA din Bucureşti

 

 

 

 

GRUPURI MICI

 

PREMIUL I:

 

 

 

SWEET din Piatra Neamţ

 

 

 

PREMIUL II:

 

 

 

AVENTURIN din Ploieşti

 

 

 

 

 

 

PREMIUL III:

 

 

SWEET K&D din Bucureşti

 

 

 

 

GRUPURI MARI

           

PREMIUL I:

 

 

STELUŢELE MUZICII din Iaşi

 

 

 

 

PREMIUL II:

 

 

VOCES din Dorohoi, Botoşani

 

 

 

 

PREMIUL III:

 

 

 

BIBLIOSONG din Vaslui

 

 

 

 

 

 

PREMII SPECIALE:

 

PREMIUL SPECIAL  al Operei Comice pentru Copii

 

 

LEONTE SEBASTIAN-DRAGOŞ din Petrila, Hunedoara, grupa a III-a

 

 

 

 

 

 

 

PREMIUL SPECIAL  Cuget Liber

 

 

MANCIULEA TEODOR-NICOLAE din Râmnicu Sărat, Buzău, grupa a IV-a

 

 

 

 

PREMIILE SPECIALE  Jurnalul de Călăraşi

 

 

IVAN ANA-MARIA-DARIA din Bucureşti, grupa I

 

 

 

 

 

OUATU GERARD-DAMIAN din Piatra Neamţ, grupa I

 

 

 

 

SAVA TEODORA-SABINA din Piatra Neamţ, grupa a II-a

 

 

 

 

 

 

FLOREA BEATRICE-MARIA din Iaşi, grupa a II-a

 

 

 

 

 

 

PREMIILE SPECIALE  Aldis Călăraşi

 

 

DRENEA CRISTINA-MARIA din Buzău, grupa I

 

 

 

 

RUSU IOANA din Iaşi, grupa I

 

 

 

 

 

 

MIHALAŞCU DIANA din Buzău, grupa a II-a

 

 

 

MOISĂ STEPHEN-IONUŢ din Piatra Neamţ, grupa a II-a

 

 

 

 

 

 

PREMIUL SPECIAL  Radio România Cultural

 

 

PÎRVU ALEX-ANDREI din Piteşti

 

 

 

 

 

PREMIUL SPECIAL  Indcarf

Melodia “DIN NOU COPIL”

Muzică şi versuri: Alina Todaşcă                           Interpret: Alexandru Saraj

 

 

 

 

 

 

 

 

PREMIUL SPECIAL  Art-Era Trust

Melodia “DANSEAZĂ SAMBA”

Muzică şi versuri: Alina Todaşcă                           Interpretă: Iasmina-Naila Saraj