2009

 

201420132012201120102009200820072006

 

Ultima actualizare:

10 Oct 2014 ora 22:12

 
CÂŞTIGĂTORII EDIŢIEI  a VII-a
TROFEUL „MAMAIA COPIILOR –Ediţia 2007 (Ex - aequo)
1 1

OVIDIU FLORIN LAZĂR 

 

-Oradea-  

MĂDĂLINA LEFTER

-Iaşi-

 

SECŢIUNEA DE CREAŢIE
   Premiul I cântecul „CU TINE”

 

1 1 1
Muzica:Nicolae Caragia Text: Daniela Doroftei

Interpretă: Andrada Popa

Premiul II cântecul „ADEVĂRUL”
1 1
Muzică şi text: Gabriel Băruţă  Interpret : Andrei Loică

Premiul III cântecul „FETELE”

 

1 1 1
Muzica: George Natsis  Text: Corina Despot

   Interpretă:

Alexandra Ruge

                     

SECŢIUNEA DE INTERPRETARE

 

        

Premiul I

 

Grupa I de vârstă

(5 – 7 ani) 

Grupa a II-a  de vârstă

(8 – 10 ani)

1 1

Găitanovici Ana Teodora

-Buzău- 

Stroe Sabrina Ioana

-Lunca Câlnicului-Braşov-

 

Grupa a III-a de vârstă   

(11 13 ani)

Grupa a IV-a de vârstă

(14 – 17 ani)

1 1

  Păun Alina Manuela

- Craiova-

Moldovan Ligia Bianca

-Cluj Napoca-

                                                                

Premiul II

Grupa I de vârstă  

(5 – 7 ani)

Grupa a II-a de vârstă

(8 – 10 ani)

1 1

Gălăţanu Mario

- Iaşi-

Trofin Thalida

- Focşani-

           

 

Grupa a III-a de vârstă 

(11 13 ani)

Grupa a IV-a de vârstă

(14 – 17 ani)

1 1

Ruge Alexandra

- Oradea-

Hojda Alexandra Maria

-Sighetul Marmaţiei-

                                                                                  

      

Premiul III

 

    Grupa I de vârstă  

  ( 5 – 7 ani)

   Grupa a II-a  de vârstă

( 8 – 10 ani)

1 1

Gavriş Miruna  

- Oradea-

Bugle Gabriela  

- Oradea-

                                                  

    

Grupa a III-a de vârstă  

  (11 – 13 ani)

Grupa a IV-a de vârstă

(14 – 17 ani)

1 1

Herman Cristian 

- Iaşi-

Ion Andreea Claudia

-Bucureşti-

                     

 

       

ATEGORIA GRUPURI VOCALE

 

Premiul I

  

1
Grupul “VIVERE”

- Oradea-

Coordonatori: Valeria şi Bujor Mişcuţia

     

 

Premiul II Premiul III
1 1

Grupul “ATHENAEUM”

 -Focşani- 

Grupul “ANGELLI”

-Tecuci-

Coordonatori: 

  Viorel Gavrilă, Marcela Ţimiraş 

şi Valentin Gheorghiţă  

Coordonatori:

Prof. Mircea Călianu şi

Prof. Marcela Călianu

 

PREMII SPECIALE

 

Premiul special “Euroconcert”
 
1

Grupul   “SUNETUL MUZICII”

- Baloteşti- Corbeanca- Jud. Ilfov-

Coordonatori: Cristina Manoliu-Săvulescu şi Oana Bartha

 

Premiul special “VENUS MEDIA”

Cântecul  “MARE MARE”
1 1 1

Muzica:

Dan Dimitriu

Text:

 Carmen Aldea Vlad

Interpreţi: DO-MI-NO

Cântecului “În lumea poveştilor”
1 1 1

  Muzica: 

Cristina Manoliu-Săvulescu

   Text:

  Gheorghe Popovici

Interpretă: 

Mara Cutaş

 

  

Cântecului “Dacă visezi”

                                                              

1 1 1

Muzica: 

Viorel Covaci 

Text:

Carmen Aldea Vlad  

Interpretă:

Alina Dragomir

    

Cântecului “Trenuleţul dansator”

         

 

1 1 1
Muzica: Marcel Iorga

Text: 

Carmen Aldea Vlad

Interpreţi:

Teodora Manolache şi Gabriel Lazăr

                  

                                   

Cântecului “Echinaceea purpureea”

 

1 1 1
Muzica:Mihai Vanica  Text: Marian Stere

Interpretă:

Ingrid Mureşan

 

 

Premiul special “Cuget liber” şi

Premiul special “Adrian Păunescu”


1

Coroi George

-Vulcan-

                                                                   

  Premiul special “Lemtrans”

1 1

Dode Andrada (Gr.I)  

-Bucureşti-   

Luca Diana Petronela (Gr.II)

-Piatra Neamţ-

 

1 1
Dobândă Georgiana (Gr.III) -Bucureşti-   Ciocan Traian Gabriel (Gr.IV) -Bucureşti-  


    
Premiul special “Jurnalul de Călăraşi”
                                 
 
1 1

Crăciun Maria Cristina (Gr.I) 

- Galaţi -    

Bădulescu Ion Moise (Gr.II) -Mioveni-   

                  

    

1 1

Ocu Mihai Alexandru (Gr.III)

- Iaşi -

Şotrocan Marina Mihaela (Gr.IV)

- Galaţi-

                                                         

 

         
       

Premiul special al Operei Comice pentru copii

   

1

Enişor Roberta Andreea

- Urziceni-

                                                                    

 

Premiul special al Magazinului “Muzica”

Cântecului “Ce ne place”

            

1 1 1
Muzica: Achi Text:Brenda Petre  Interpret: Grupul Trial

 

 

Premiul special “TV NEPTUN”

Cântecului “Vino la Mare”

 

   

1 1 1

Muzica:

Adrian Hasna Preda

Text:  

Carmen AldeaVlad 

Interpretă:

Dumitrana Lupu

       
                   

Premiul special “Casa Mureşan”

 

1 1

Murgu Andrea Paula (Gr.I)

    -Râmniceanca-

Vîlcu Olivia Ioana (Gr.I)

-Bucureşti-