CÂŞTIGĂTORII EDIŢIEI  a VII-a

TROFEUL „MAMAIA COPIILOR – Ediţia 2007 (Ex – aequo)

OVIDIU FLORIN LAZĂR  – Oradea

MĂDĂLINA LEFTER – Iaşi

SECŢIUNEA DE CREAŢIE

Premiul I cântecul „CU TINE”

Muzica: Nicolae Caragia

Text: Daniela Doroftei

Interpretă: Andrada Popa

Premiul II cântecul „ADEVĂRUL”

Muzică şi text: Gabriel Băruţă

Interpret : Andrei Loică

Premiul III cântecul „FETELE”

MuzicaGeorge Natsis

Text: Corina Despot

Interpretă: Alexandra Ruge

SECŢIUNEA DE INTERPRETARE

Premiul I

Grupa I de vârstă (5 – 7 ani)

Găitanovici Ana Teodora – Buzău

Grupa a II-a de vârstă (8 – 10 ani)

Stroe Sabrina Ioana – Lunca Câlnicului – Braşov

Grupa a III-a de vârstă (11 – 13 ani)

Păun Alina Manuela – Craiova

Grupa a IV-a de vârstă (14 – 17 ani)

Moldovan Ligia Bianca – Cluj Napoca

Premiul II

Grupa I de vârstă (5 – 7 ani)

Gălăţanu Mario – Iaşi

Grupa a II-a de vârstă (8 – 10 ani)

Trofin Thalida – Focşani

Grupa a III-a de vârstă (11 – 13 ani)

Ruge Alexandra – Oradea

Grupa a IV-a de vârstă (14 – 17 ani)

Hojda Alexandra Maria – Sighetul Marmaţiei

Premiul III

Grupa I de vârstă (5 – 7 ani)

Gavriş Miruna – Oradea

Grupa a II-a de vârstă (8 – 10 ani)

Bugle Gabriela – Oradea

Grupa a III-a de vârstă (11 – 13 ani)

Herman Cristian – Iaşi

Grupa a IV-a de vârstă (14 – 17 ani)

Ion Andreea Claudia – Bucureşti

SECŢIUNEA DE INTERPRETARE

Premiul I

Grupul “VIVERE”

– Oradea-

Coordonatori: Valeria şi Bujor Mişcuţia

Premiul II

Grupul “ATHENAEUM”

-Focşani-

Coordonatori:

Viorel Gavrilă, Marcela Ţimiraş şi Valentin Gheorghiţă

Premiul III

Grupul “ANGELLI”

-Tecuci-

Coordonatori:

Prof. Mircea Călianu şi Prof. Marcela Călianu

PREMII SPECIALE

Premiul special “Euroconcert”

Grupul   “SUNETUL MUZICII”

– Baloteşti- Corbeanca- Jud. Ilfov-

Coordonatori: Cristina Manoliu-Săvulescu şi Oana Bartha

Premiul special “VENUS MEDIA”

Cântecul  “MARE MARE”

Muzica: Dan Dimitriu

Text: Carmen Aldea Vlad

Interpreţi: DO-MI-NO

Cântecului “În lumea poveştilor”

 Muzica: Cristina Manoliu-Săvulescu

Text: Gheorghe Popovici

Interpretă: Mara Cutaş

Cântecului “Dacă visezi”

Muzica: Viorel Covaci 

Text: Carmen Aldea Vlad

Interpretă: Alina Dragomir

Cântecului “Trenuleţul dansator”

Muzica: Marcel Iorga

Text: Carmen Aldea Vlad

Interpreţi: Teodora Manolache şi Gabriel Lazăr

Cântecului “Echinaceea purpureea”

Muzica: Mihai Vanica

Text: Marian Stere

Interpretă: Ingrid Mureşan

Premiul special “Cuget liber” şi Premiul special “Adrian Păunescu”

Coroi George

-Vulcan-

Premiul special “Lemtrans”

Dode Andrada (Gr.I)  

-Bucureşti-

Luca Diana Petronela (Gr.II)

-Piatra Neamţ-

Dobândă Georgiana (Gr.III) 

-Bucureşti-

Ciocan Traian Gabriel (Gr.IV) 

-Bucureşti-

Premiul special “Jurnalul de Călăraşi”

Crăciun Maria Cristina (Gr.I)

-Galaţi-

Bădulescu Ion Moise (Gr.II)

-Mioveni-

Ocu Mihai Alexandru (Gr.III)

-Iaşi-

Şotrocan Marina Mihaela (Gr.IV)

-Galaţi-

Premiul special al Operei Comice pentru copii

Enişor Roberta Andreea

-Urziceni-

Premiul special al Magazinului “Muzica”

Cântecului “Ce ne place”

Muzica: Achi

Text: Brenda Petre

Interpret: Grupul Trial

Premiul special “TV NEPTUN”

Cântecului “Vino la Mare”

Muzica: Adrian Hasna Preda

Text: Carmen AldeaVlad 

Interpretă: Dumitrana Lupu

Premiul special “Casa Mureşan”

Murgu Andrea Paula (Gr.I)

-Râmniceanca-

Vîlcu Olivia Ioana (Gr.I)

-Bucureşti-